Irak, kanadski vojnik ubijen savezničkom vatrom

Izvor: RTS, 07.Mar.2015, 22:41   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Irak, kanadski vojnik ubijen "savezničkom vatrom"

Vojnik kanadskih specijalnih snaga je poginuo, a trojica su ranjena u Iraku kada su njihovi kurdski saveznici greškom otvorili vatru na njih, saopštila je danas vojska.
Komandant kanadskog štaba general Tom Loson saopštio je da je ubijen narednik Endru Džozef Doiron, čiji puk u Iraku obučava i savetuje kurdske snage, javlja AFP.
Još tri kanadska vojnika ranjena su u tom incidentu, izvestila >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << je francuska agencija.
Kanada ima oko 600 vojnika u Iraku, uključujući 69 pripadnika specijalnih snaga, u okviru međunarodne koalicije koju predvode SAD, a koja ima za cilj da pomaže lokalnim snagama u borbi protiv džihadista Islamske države.
Njihova misija nije da se angažuju u direktnim sukobima na terenu, ali su se u najmanje dve prilike sukobili sa borcima IS, podsetio je AFP.
 
Pogledaj vesti o: Incident

Nastavak na RTS...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Kanadski vojnik ubijen, trojica ranjena greškom

Izvor: Nezavisne Novine, 07.Mar.2015

BAGDAD - Vojnik kanadskih specijalnih snaga je poginuo, a trojica su ranjena u Iraku kada su njihovi kurdski saveznici greškom otvorili vatru na njih, saopštila je danas kanadska vojska...Komandant kanadskog štaba general Tom Loson saopštio je da je ubijen narednik Endru Džozef Doiron, čiji puk...

Nastavak na Nezavisne Novine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.