
Izvor: RTS, 02.Sep.2009, 23:57 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Incidenti u Kosovskoj Mitrovici
U severnom delu Kosovske Mitrovice večeras je došlo do kamenovanja između grupe Srba i Albanaca. Pre 22 časa u gradu su se čule dve jake eksplozije. Nema povređenih.
U Mikronaselju u severnom delu Kosovske Mitrovice večeras je došlo do kamenovanja između grupe Srba i grupe Albanaca, a nešto pre 22 časa u u gradu su se čule dve jake eksplozije.
Zamenik regionalnog direktora operative u Kosovskoj policijskoj službi (KPS) Ergin Medić izjavio je Tanjugu da >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << je oko 19 časova u Mikronaselju došlo do kamenovanja između dve grupe maloletnih Srba i Albanaca, koji su se razbežali nakon što se na mestu događaja pojavila policija.
Medić je naglasio da u incidentu nije bilo povređenih, ali da je KPS pojačala prisustvo u ovom delu Kosovske Mitrovice.
U 21 sat i 45 minuta u Kosovskoj Mitrovici odjeknule su dve jake eksplozije, ali u policiji nisu mogli da preciziraju tačno mesto gde su eksplozivne naprave aktivirane.
U Kosovskoj Mitrovici tokom dana je bilo izuzetno napeto u naselju Brđani, gde su Albanci, mimo volje Srba, započeli građevinske radove kako bi obnovili svoje kuće koje su porušene tokom sukoba na Kosovu 1999. godine.
U Mikronaselju je i sinoć došlo do sukoba između Srba i Albanaca, kada je lakše povređeno šest mladića srpske nacionalnosti.
Tuča Srba i Albanaca zbog fudbala
Izvor: Cafe.ba, 02.Sep.2009
Šest mladića srpske nacionalnosti lakše je povređeno sinoć u tuči sa grupom Albanaca koja se dogodila u Mikro naselju, u severnom delu Kosovske Mitrovice.
Mitrovica: Kamenovanje i eksplozije
Izvor: B92, 03.Sep.2009, 03:00
Kosovska Mitrovica -- U Mikronaselju u severnom delu Kosovske Mitrovice došlo do kamenovanja između grupa Srba i Albanaca, a nešto pre 22 časa u gradu se čule dve jake eksplozije...Zamenik regionalnog direktora operative u Kosovskoj policijskoj službi Ergin Medić izjavio da je oko 19 časova u...