Izvor: B92, 31.Avg.2009, 17:50 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Incidenti na meču u Novom Sadu
Na fudbalskoj utakmici Prve lige Srbije između Proletera iz Novog Sada i Zemuna navijači su izazvali incident posle čega je taj meč prekinut.
Kako se navodi u saopštenju novosadske policije, u poslednjim trenucima utakmice desetak navijača FK Vojvodina i četiri navijača Zemuna ušli su na teren u nameri da izazovu incidente. Između navijača nije došlo do fizičkog obračuna, ali su igrači Zemuna nakon toga odbili da se vrate na teren, pa je meč u Novom >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Sadu prekinut.
Intervencijom policije identifikovani su navijači Zemuna Predrag V. (26), Jevta J. (26), maloletni G. Đ. (17) i Nikola R. (23), kao i jedan navijač Vojvodine Milovan K. (20).
Protiv njih će biti podneta krivična prijava zbog nasilničkog ponašanja na sportskoj manifestaciji.
Prilikom intervencije policije Žarko Dž. (21) je bacio stolicu u pravcu policajaca, a Aleksandar C. (21) iz Pančeva je sa tribine pljunuo policijskog službenika, pa će protiv njih dvojce biti podnete krivične prijave zbog toga što su ometali rad pripadnika policije.
Navijači Vojvodine i Zemuna prethodnih godina su se sukobljavali nekoliko puta.














