INCIDENT U ŠKOLSKOM TOALETU Otac devojčice prijavio petoricu učenika

Izvor: Blic, 13.Feb.2015, 17:04   (ažurirano 02.Apr.2020.)

INCIDENT U ŠKOLSKOM TOALETU Otac devojčice prijavio petoricu učenika

Otac maloletne S. B. (15) podneo je prijavu somborskoj policiji zbog incidenta koji se dogodio u Osnovnoj školi „Ivo Lola Ribar“ u Somboru.

Stevan B. tvrdi da se njegova ćerka 5. februara vratila kući iz škole u suzama, i nakon što je ispričala šta se dogodilo, odlučio je da slučaj prijavi policiji. On nije želeo da daje detaljnije informacije, do okončanja istrage, da bi, kako navodi „zaštitio interese >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << svog deteta“.

U incidentu koji se odigrao u školskom toaletu učestvovala je njegova ćerka i petorica petnaestogodišnjaka, učenika škole.

Prema rečima Zorana Boraka, direktora škole, nastavnica koja se zatekla u tom trenutku prekinula je ceo događaj, evidentirano je šta se dogodilo, a nakon toga su uzete izjave učenika u prisustvu roditelja.

- Situacija u školi je pod kontrolom, vodi se vaspitno-disciplinski postupak nakon koga ćemo izaći sa saopštenjem o celom događaju - rekao je Borak, napominjući da se radi o dobroj deci i primerenim učenicima protiv kojih se nikada nisu vodili vaspitno-disciplinski postupci.

U školi se održao i sastanak tima za zaštitu učenika koji postoji na nivou svake škole, a Borak smatra da je „preterano kvalifikovati ceo događaj kao pokušaj silovanja“.

Portparolka PU Sombor, Mirjana Cvijanović, potvrdila je da se vodi istraga povodom ovog slučaja, na osnovu prijave oca, a zamenik tužioca Zoran Divjak rekao je da se čeka na okončanje istrage o događaju i nakon toga će se znati da li ima dovoljno elemenata za podnošenje krivične prijave.

Nastavak na Blic...



Povezane vesti

INCIDENT U ŠKOLSKOM TOALETU: Otca devojčice podneo prijavu protiv petorice 15-godišnjaka!

Izvor: Press, 14.Feb.2015, 13:21

Otac maloletne S. B. (15) podneo je prijavu somborskoj policiji zbog incidenta koji se dogodio u Osnovnoj školi „Ivo Lola Ribar“ u Somboru. . Stevan B. tvrdi da se njegova ćerka 5. februara vratila kući iz škole u suzama,...

Nastavak na Press...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.