INCIDENT: Srušen jarbol Srbije u Velikoj Hoči

Izvor: Mondo, 13.Avg.2016, 14:08   (ažurirano 02.Apr.2020.)

INCIDENT: Srušen jarbol Srbije u Velikoj Hoči

Nepoznate osobe srušile su rano jutros zastavu Republike Srbije u Velikoj Hoči, istaknutu na jarbolu kod spomenika ubijenim i kidnapovanim Srbima.

Foto: Guliver/Getty Images/Thinkstock

Spomenik stradalim Srbima tokom sukoba u opštini Orahovac 1998. i 1999. godine, srušen je rano jutros, posle tri sata, prenela je RTS reči predsednik lokalnog Odbora porodica ubijenih i kidnapovanih Srba u opštini Orahovac, Negovana Mavrića.

Ovaj najnoviji >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << incident na Kosovu i Metohoji je prijavljen policiji tzv nezavisnog Kosova, koja je izvršila uviđaj, dodao je Mavrić.

Na područu opštine Orahovac, u sukobima 1998. i 1999. godine kidnapovano je i ubijeno više od 100 Srba i Roma.

U blizini Velike Hoče je podignuta i ploča sa imenima nestalih novinara i vozača Radio Prištine Đure Slavuja i Ranka Perenića. Ploču koju podiže Udruženje novinara Srbije ruše uvek kada bude postavljena.

Nastavak na Mondo...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.