Izvor: B92, 15.Jan.2015, 12:19 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Gašić:Sramota me da komentarišem
Ministar odbrane Bratislav Gašić izjavio je da ga je sramota da komentariše saopštenje zaštitnika građana povodom incidenta između Vojne policije i Žandarmerije
"Sramota me je da izgovorim šta mislim o tome šta je zaštitnik građana dao kao informaciju novinarima", rekao je Gašić u izjavi za Tanjug.
Saša Janković saopštio je juče da je podneo krivične prijave protiv dvojice pripadnika Uprave Vojne policije zbog, kako je naveo, napada na pripadnike >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Žandarmerije tokom prošlogodišnje Parade ponosa.
Žandarmi su se tada sukobili sa četiri osobe, među kojima su bila i braća srpskog premijera i gradonačelnika Beograda.
Janković je u saopštenju naveo da je Tužilaštvo obavestio o činjenici da je "Vojnobezbednosna agencija oduzela snimke video-nadzora iz lokala u okolini i razgovarala sa svedocima događaja pre policajaca kojima je Tužilaštvo naredilo da sprovedu istragu, ali i da su Ministarstvo odbrane i VBA odbili da mu dostave podatke o incidentu".







