Izvor: B92, 05.Maj.2009, 17:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Dijari smanjena kazna
Komisija za žalbe Zajednice superligaša smanjila je kaznu fudbaleru Partizana Laminu Dijari sa dve na jednu utakmicu neigranja.
Senegalac će imati pravo nastupa na polufinalnoj utakmici kupa Srbije u sredu sa Banatom. Dijara je kažnjen zbog udaranja fudbalera Borca iz Čacka Bobana Dmitrovića. Sudija taj pekršaj nije sankcionisao crvenim kartonom, pa je najbolji strelac Superlige kažnjen na osnovu TV snimka incidenta.
Napadač „crno-belih" propustio je prvenstvenu utakmicu u nedelju protiv Hajduka iz Kule koju je Partizan dobio rezultatom 2:1. Odluka komisije za žalbe je konačna.
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.











