Čisora ostao bez 50.000 dolara zbog šamaranja Klička

Izvor: Blic, 18.Feb.2012, 15:45   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Čisora ostao bez 50.000 dolara zbog šamaranja Klička

Britanski izazivač Derek Čisora kažnjen je sa 50.000 dolara, jer je tokom merenja u Minhenu dan uoči meča za titulu u teškoj kategoriji ošamario branioca pojasa Ukrajinca Vitalija Klička.

Predsednik Međunarodnog bokserskog saveta (WBC) Hose Sulajman osudio je ovaj postupak Čisore i smatra da je njegov potez apsolutna sramota za boks.

"Boks je pre svega, sport džentlmena i fer pleja", rekao je Sulajman.

On je naglasio da je Kličko, uprkos neprimerenom >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << postupku Čisore, ostao dostojanstven i da nije pao na provokacije britanskog boksera, a njegovu reakciju i snimak incidenta možete videti ako kliknete ovde.

Meč za titulu u teškoj kategoriji izmedju Klička i Čisore na programu je u Minhenu od 23 časa.

Povezane vesti: Čisora ošamario Klička pred borbu! /video/

Nastavak na Blic...






Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.