Bela kuća: Nije bilo napada hakera

Izvor: B92, 08.Apr.2015, 10:10   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Bela kuća: Nije bilo napada hakera

Bela kuća saopštila je da se izveštaj koji je objavio CNN o upadu ruskih hakera u delove kompjuterskog sistema odnosi na incident od prošle godine.

Bela kuća je istovremeno odbila da komentariše ko je odgovoran za taj propust.

“Ovaj izveštaj se ne odnosi na novi incident - to je spekulacija o aktivnostima koje je Bela kuća obelodanila >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << prošle godine“, rekao je portparol Bele kuće Mark Stro, javio je Rojters.

On je naveo da bilo kakvu aktivnost te vrste Bela kuća shvata vrlo ozbiljno.

“U ovom slučaju odmah smo preduzeli mere da procenimo i neutrališemo tu situaciju. Naš je stav da ne komentarišemo ko su akteri takvih aktivnosti“, dodao je Stro.

Kako je preneo CNN, upadi u kompjuterski sistem su stigli iz više delova sveta, a hakeri su prikrili svoje tragove.

U međuvremenu, list Indipendent je objavio da istražitelji imaju ozbiljne tragove da ruska vlada stoji iza ovih sajber-napada.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.