Izvor: B92, 15.Maj.2012, 19:25 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Barton: Briga me, opstali smo
Fudbaler Kvins Park Rendžersa Džoi Barton bio je u centru pažnje u poslenjem kolu Premijer lige kada je isključen zbog udaranja Tevesa i Aguera.
Barton je novim ispadom na terenu ponovo pokazao svoj loš karakter, ali on ne žali zbog incidenta u nedelju.
Nije moj najponosniji momenan, ali koga briga, sigurni smo ali to je jedino bitno", napisao je Barton na "tviteru". On se takođe izvinio navijačima zbog >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << isključenja, ali smatra da nije to zaslužio.
Barton je u 55. minutu utakmice Mančester siti - Kvins Park Rendžers udario Tevesa laktom u lice, a pošto je dobio crveni karton kolenom je u leđa udario Serhija Aguera.
KPR je u nastavku ipak preokrenuo na 2:1, ali je poražen sa dva gola u nadoknadi vremena. Ipak, pošto je Bolton odigrao 2:2 u Stouku, "policajci" su opstali u Premijer ligi.
Međutim, Bartonov ispad mogao bi da bude "poslednja kap" za KPR koji će da razmatra njegovu prodaju preko leta, iako je Barton kapiten time.
Njega sigorno očekuje drakonska kazna Fudbalske asocijacije (spekuliše se od desetak mečeva suspenzije), zbog nasilničkog ponašanja na terenu.
Barton ipak ne mari za to, a na "twiteru" je izvređao legende svetskog fudbala Gerija Linekera i Alana Širera.
Za Linekera je napisao da je "odbratna žaba", dok je mnogo vulgarniji bio na račun Širera.
Pogledaj vesti o: Incident






