Izvor: BKTV News, 12.Nov.2017, 14:47 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Amerikanka optužila Sepa Blatera za seksualno uznemiravanje
Izjava bivše golmanke odjeknula svetskim medijima.
Bivša američka golmanka Houp Solo, optužila je Sepa Blatera za seksualno uznemiravanje.
Prema tvrdnjama nekadašnje reprezentativke SAD, incident se dogodio 2013. godine na dodeli nagrada FIFA, nekoliko momenata pre nego što je dodelila nagradu saigračici Ebi Vembah.
"Sep Blater me je uhvatio za zadnjicu. Bila sam u potpunom šoku! Morala sam brzo da ostavim taj incident po strani, jer sam >> Pročitaj celu vest na sajtu BKTV News << dodeljivala nagradu prijateljici i bilo je nepohodnao da se koncentrišem na ceremoniju. Posle toga više nisam videla Blatera i žao mi je zbog toga. Nisam imala priliku da mu kažem da se više nikad ne usudi da me dotakne!", prisetila se Solo u razgovoru za portugalski Ekspreso.
Blater, prvi čovek FIFE do 2015. godine kad je morao da se povuče sa pozicije koju je obavljao 17 godina zbog korupcione afere, na potužbe fudbalerke odgovorio je jednom rečju: "Gluposti".















