Blizzard slavi 25. godina postojanja (VIDEO)

Izvor: Mondo, 09.Feb.2016, 12:10   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Blizzard slavi 25. godina postojanja (VIDEO)

ekadašnji Silicon & Synapse, sada poznatiji kao Blizzard, proslavio je 25. rođendan.

Osnovan 8. februara 1991. godine od strane tri prijatelja, studio je tokom svog postojanja definisao industriju video igara, konstantno postavljajući nove standarde.

Veliki put studija je počeo igrama Lost Vikings i Blackthorne, a 1994. su izdali igru koja je bila najzaslužnija za njihovu slavu - Warcraft: Orcs & Humans. Danas, Blizzard znamo upravo po >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << Warcraft igrama, ali ništa manje važni nisu ni Starcraft ni Diablo serijali. Blizzard se menjao s godinama, uspešno su ušli i zavladali MMO tržištem, a sa igrama Hearthstone i Heroes of The Storm više nego uspešno krstare free to play vodama.

Danas, Blizzard je velika korporacija čije su igre instalirane na milionima kompjutera i konzola širom sveta. Imaju jednu od najvećih konvencija, Blizzcon, i vrlo pasioniranu armiju fanova. Voleli ih ili ne, ovo je studio koji je za četvrt veka ostavio veliki trag u svetu video igara kao što i sami prikazuju u kratkom videu kojim su proslavili ovaj jubilej.

Osim ovde, o igrama čitajte na gejmerskom sajtu PLAY.co.rs i pratite nas na Facebook-u, Twitter-u i Instagram-u.



Izvor: Blizzard Entertainment.

Nastavak na Mondo...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.