Izvor: Blic, 05.Avg.2005, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Zemljoradnik ubijen nožem

Zemljoradnik ubijen nožem

POŽAREVAC - Slobodan Ivanović (31) iz sela Carevac u opštini Veliko Gradište uhapšen je zbog sumnje da je ubio Miroslava Mirkovića (56), zemljoradnika iz Carevca. Miroslav je traktorom krenuo 2. avgusta u ranim jutarnjim satima da obavi neke sitne poljoprivredne poslove. Kako se nije vratio u dogovoreno vreme, sin je krenuo da ga traži. Oko 15 sati pored traktora je našao oca izbodenog nožem u grudi. Odmah je obavestio policiju koja je >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << uspela da uhapsi Ivanovića i da pronađe nož kojim je zločin izvršen.

Razneo se bombom u garaži

NOVI SAD - M. B. (67) iz Novog Sada ubio se juče oko 10 sati aktivirajući ručnu bombu u garaži porodične kuće u Ulici Svetozara Markovića u Vidovdanskom naselju. U Okružnom sudu 'Blicu' je rečeno da je M.B. aktivirao bombu dok je sedeo u svom automobilu marke 'jugo'. Nesrećnog čoveka posle eksplozije pronašao je zet.

- Moj otac je bio psihički i srčani bolesnik koji je nedavno operisao srce i zbog vremenskih promena u poslednjih nekoliko dana imao je problema. Čuvali smo ga jer je bio u teškom stanju, ali u jednom trenutku otišao je napolje, ušao u garažu i izvršio samoubistvo - rekla je za 'Blic' njegova ćerka.

Preminula teško ranjena žena

NIŠ - Gorica Stanković (40) iz Aleksinca, koja je hicima iz vatrenog oružja teško ranjena 20. jula oko 22.10 časova u svojoj kući u Aleksincu, a čiji je suprug Bratislav Manojlović (42) usmrćen pucnjem u slepoočnicu, preminula je prekjuče u bolnici u Aleksincu. Ona je s teškim povredama prebačena na Hiruršku kliniku u Nišu gde su lekari konstatovali povrede obe strane grudnog koša, povrede pluća, dijafragme, slezine, jednog pršljena i prostrelnu ranu na levoj podlaktici. Posle operacije i oporavka prebačena je u aleksinačku bolnicu. U Zavodu za sudsku medicinu u Nišu juče je izvršena obdukcija kojom bi trebalo da se utvrdi da li je smrt nastupila kao posledica ranjavanja.

U Okružnom sudu u Nišu u toku je istraga protiv Danijela Dedajića iz Aleksinca koji je osumnjičen za ovaj zločin.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.