Izvor: Blic, 24.Feb.2004, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Zaustaviti ubijanje Srba

Zaustaviti ubijanje Srba

Povodom ubistva dvoje Srba u Lipljanu, Udruženje kidnapovanih i ubijenih na Kosovu i Metohiji održalo je juče protestni skup ispred američke ambasade u Beogradu. Okupilo se stotinak ljudi, a predsednik Udruženja Sima Spasić obavestio je prisutne da će se protest, ukoliko se američki zvaničnici ne oglase i ne spreče stradanje srpskog življa, nastaviti ali mnogo radikalnije, štrajkom glađu.

Protestni skupovi juče su održani i u Gračanici >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << i Kosovskoj Mitrovici pred više hiljada okupljenih.

Poslanik u Skupštini Kosova Rada Trajković izjavila je u Gračanici da su ubistvo Milijane Marković i Zlatomira Kostića kod Lipljana, izvela tri Albanca iz Štimlja, ne navodeći njihov identitet. V. B.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.