Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 12.Okt.2009, 11:05 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Vrhovni sud o zemunskom klanu
BEOGRAD - Vrhovni sud Srbije danas bi trebalo da nastavi javni deo sednice na kojoj će razmatrati žalbe na presudu okrivljenima za pripadnost zemunskom klanu, niz ubistava, otmice i terorističke akte.
Sudija izvestilac Dragan Jocić završio je u prvom delu sednice referisanje o presudi Specijalnog suda kojom je nekadašnji komandant Jedinice za specijalne operacije (JSO) Milorad Ulemek Legija, zajedno sa pokojnim Dušanom Spasojevićem, kao vođa klana osuđen na 40 godina zatvora.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << />
U današnjem nastavku sednice sudija Jocić bi trebalo da referiše o podnetim žalbama, nakon čega će Tužilaštvo, okrivljeni i njihovi branioci moći usmeno da ih obrazlože.
U presudi Veća Specijalnog suda, kojim je predsedavao sudija Milomir Lukić, navodi se da je zemunski klan predstavljao najopasniji vid organizovanog kriminala zabeležen u domaćoj praksi krivičnog suda.
Takođe se navodi da je klan ubistva izvodio uglavnom na identičan prepoznatljiv način - automatskim oružjem iz kola u pokretu.
U optužnici za zemunski klan nalazi se,osim Ulemeka, još sedmoro osuđenih za atentat na premijera Zorana Đinđića, od kojih je petoro u bekstvu.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...









