Vozača džipa samleo voz kod Zmajeva!

Izvor: Kurir, 30.Jun.2012, 00:09   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vozača džipa samleo voz kod Zmajeva!

Iako su rampe na prelazu bile spuštene, penzionisani lekar Milivoj D. (88) iz Novog Sada pokušao da pređe prugu

NOVI SAD - Horor !

Milivoj D. (88) iz Novog Sada, penzionisani lekar, poginuo je oko 14.30 sati u stravičnoj nesreći koja se dogodila na pružnom prelazu između Stepanovićeva i Zmajeva.

On je nastradao kad je na njegov džip naleteo teretni voz. Kako samo saznali, do nesreće je došlo zbog toga što Milivoj >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << nije ispoštovao saobraćajne propise.

- Rampe su bile spuštene, ali to nije sprečilo vozača džipa, koji je bio sam u kolima, da pokuša da pređe preko pruge! Verovatno nije video voz koji je dolazio. Pre njega to isto je učinio drugi vozač, ali taj je imao sreće - ispričao je za naš list očevidac Nikola S.

Videvši džip na pruzi, mašinovođa je pokušao da zaustavi lokomotivu i sirenom upozori vozača, ali bilo je kasno.

- Voz je naglo počeo da koči, posle čega se čuo strahovit udar! Lokomotiva je gurala džip  230 metara, a mrtvog vozača su na kraju izvlačili vatrogasci iz potpuno smrskanog vozila - rekao je Filip K., koji živi tik uz prugu.

Na istom mestu u avgustu 2011. nastradali su profesori srednje škole u Vrbasu Miomir Đurković (41), Aleksandra Protić (36) i Nataša Dangubić (31). Na „ford“ kojim je upravljao Đurković naleteo je voz, a i u ovom slučaju vozač je pokušao da zaobiđe spuštene rampe.

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.