Izvor: Radio 021, 27.Maj.2015, 22:29 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Vojvodina dobila FMP u dramatičnoj završnici
Košarkaši Vojvodine savladali su FMP 85:81 u 11. kolu Superlige i zadržali šanse da se plasiraju u plej of.
Novosađani su tako i po četvrti put ove sezone slavili protiv tima iz Železnika.
Do pobede ih je predvodio Jeremić sa 19 poena, 14 je dao Radonjić, 13 Šešlija, a 10 Novak. S druge strane, najefikasniji je bio Davidovac sa 19 ubačenih poena.
Publika na Spensu mogla je da uživa u kvalitetnom meču u kom su rivali bili ravnopravni, a utakmica >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << je do kraja bila neizvesna. Gosti su dobro otvorili duel, imali i 13 poena viška, ali su domaći uspeli da ih sustignu i većinom drugog poluvremena uglavnom držali prednost od nekoliko koševa. FMP je u poslednjem napadu imao šut za pobedu pri rezultatu 83:81, ali je Ostojić promašio za tri poena, a potom je Jovišić sa linije slobodnih bacanja postavio konačan rezultat.
U ostalim susretima: Mega - Tamiš 90:68, Crvena zvezda - Konstantin 104:68 i Metalac - Partizan 62:80.
Tabela: Crvena zvezda 11-0, Partizan 10-1, Metalac 6-5, Mega i Vojvodina 5-6, FMP i Konstantin 3-8, Tamiš 1-10.
Naredna dva meča Vojvodina igra u Pioniru, najpre u subotu protiv Partizana, a dva dana kasnije i protiv Zvezde.








