
Izvor: Blic, 24.Apr.2012, 12:45 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Veljović: Steže se obruč oko Šarića
Direktor policije Srbije Milorad Veljović izjavio je danas u Budvi da se steže obruč oko odbeglog narko bosa Darka Šarića, sugerišući kako bi beguncu bilo najbolje da se sam preda.
Milorad Veljović: Steže se obruč oko Šarića i bolje mu je da se sam preda
"Mislim da se steže obruč oko njega. Ostajem pri ranijoj oceni da će on, ipak, doći sam da se preda" , rekao je Veljović u Budvi, gde se održava skup šefova policija regiona.
On je ponovio >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << lično uverenje da se Šarić krio u Južnoafričkoj Republici, ali da od policije te države nikada nije bilo zvanične potvrde te informacije.
Veljović je najavio rasvetljavanje niza ubistava počinjenih u Crnoj Gori i Srbiji, navodeći da su u pitanju obimne istrage.
"U pitanju su ubistva koja su se dogodila u Beogradu i Crnoj Gori. Ubeđen sam da će mnoga ta krivična dela biti rasvetljena. Mislim da je stvorena klima i na jednoj i na drugoj strani da na tom planu imamo izuzetnih pomaka" , naveo je Veljović.
On je istakao da je saradnja policija Srbije i Crne Gore izuzetno dobra, s tim što je sada još intenzivirana.
Mislim da naše zemlje imaju dobre policije, koje su primer dobrog rada, rekao je direktor policije Srbije.
Veljović je dodao da Srbiju i Crnu Goru veže put ka punopravnom članstvu u Evropskoj uniji, koji zahteva efikasnu borbu protiv svih oblika kriminala i korupcije.
Povezane vesti: "Balkanski ratnik" dokaz uspešne saradnje policija regiona Dačić: Za dve godine uhapšeno 12.000 ljudi Đurović: Srbija nije poštovala praksu u slučaju Šarić