Izvor: Glas javnosti, Tanjug, 27.Jan.2010, 12:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Veljović: Šarić je u jednoj evropskoj zemlji
PODGORICA - Direktor crnogorske policije Veselin Veljović izjavio je danas da se Darko Šarić, za kojim je beogradska kancelarija Interpola raspisala međunarodnu poternicu, ne nalazi na teritoriji Crne Gore, ali da će, ukoliko se pojavi na crnogorskoj teritoriji, odmah biti uhapšen.
Veljović je u intervjuu podgoričkom Danu rekao da je policija došla do saznanja da je Šarić do pre deset dana boravio u rodnom gradu Pljevljima, a da se sada nalazi u jednoj evropskoj zemlji. >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti <<
Podgorička štampa piše da je Šarić pobegao iz Crne Gore i najverovatnije se nalazi u Hrvatskoj ili Švajcarskoj, gde se krije kod nekih policiji i javnosti dobro poznatih lica iz sveta kriminala, koji su dugo van domašaja policija Crne Gore i Srbije.
Veljović je naglasio da policija ne poznaje kategoriju nedodirljivih lica i da se pojedinci, identifikovani kao organizatori kriminalnih grupa koji deluju izvan granica, "ne mogu osećati sigurno u Crnoj Gori".
On je najavio odlučnu borbu protiv svih vidova kriminala, sa posebnim akcentom na koruptivna dela i šverc narkotika naglasivši da u tim aktivnostima Crna Gora sarađuje sa susednim i drugim zemljama.
"U vezi akcije 'Balkanski ratnik' crnogorska policija posredstvom NCB Interpola ima intenzivnu saradnju s policijama Srbije, Hrvatske, SAD, Argentine i Urugvaja", kazao je Veljović.
On je ocenio da je "u cilju efikasnije borbe protiv organizovanog kriminala potrebno aktivirati institut međunarodne pravne pomoći i vođenje postupka pred domaćim sudovima i u utvrđenoj proceduri oduzimati imovinu stečenu kriminalnim krivičnim delom".
Međunarodna poternica za Darkom Šarićem i Goranom Sokovićem raspisana je po nalogu istražnog sudije Posebnog odeljenja u Beogradu, koji mesecima vodi opsežnu istragu protiv kriminalne grupe od dvadesetak ljudi koji se sumnjiče da su deo lanca krijumčarenja kokaina iz Urugvaja u Evropu, preko Crne Gore i Srbije.
Pravni zastupnik braće Šarić Josif Mićović rekao je da ne zna da je protiv njegovih klijenata Interpol podigao međunarodnu poternicu i da nije "ovih dana" u kontaktu sa njima.
Mićović je više puta negirao optužbe policije da su Šarići odgovorni za međunarodni šverc droge i da su od tog posla ostvarili ogromnu zaradu. Podgorički mediji objavili su da je poternica raspisana za još osam osoba, koje se povezuju sa švercom narkotika. Policija još nije saopštila da li među njima ima državljana Crne Gore.
Ministri policije Srbije i Crne gore u kojima bosovi mafije legalno kupuju preduzeca i univerzitete i cuva ih redovna policija imaju isto prezime Veljovic.
...a ta zemlja se zove don milova CRNA GORA!










