Vang: SAD da prestanu da sabotiraju razvoj Kine

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 23.Dec.2022, 09:32

Vang: SAD da prestanu da sabotiraju razvoj Kine

Kineski ministar spoljnjih poslova Vang Ji rekao je američkom državnom sekretaru Entoniju Blinkenu da SAD moraju da prestanu suzbijanja razvoja Kine i da odustanu od politike "jednostranog maltretiranja , navodi se u saopštenju ministarstva.

Vang je rekao da SAD moraju da obrate pažnju na legitimne interese Kine, da prestanu da obuzdavaju i suzbijaju njen razvoj i da prestanu sa stalnim igranjima oko "kineskih crvenih linija", prenosi Rojters.

U telefonskom razgovoru >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << sa Blinkenom, Vang je naglasio da dve strane treba da se fokusiraju na sprovođenja u delo dogovora koji su postigli američki predsednik Džozef Bajden i kineski predsednik Si Điping tokom susreta na Baliju u praktične politike i konkretne akcije, a ne na "crvene linije", navodi se u saopštenju kineskog ministarstva spoljnih poslova.

Neophodno je pojačati konsultacije o vodećim principima kinesko-američkih odnosa, promovisati dijalog na svim nivoima i rešavati konkretna pitanja između dve zemlje kroz zajedničke radne grupe, rekao je Vang.

Tokom susreta dvojice lidera na samitu na Baliju Bajden je izneo primedbe na prisilne i sve agresivnije akcije Kine prema Tajvanu, za koje je rekao da potkopavaju mir i stabilnost širom Tajvanskog moreuza i u širem regionu i ugrožavaju globalni prosperitet.

Si je tada to nazvao "prvom crvenom linijom" koja se ne sme preci u odnosima Kini i SAD.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Povezane vesti

Vang: Amerika da prestane sa politikom maltretiranja

Izvor: B92, 23.Dec.2022

Kineski ministar spoljnjih poslova Vang Ji rekao je američkom državnom sekretaru Entoniju Blinkenu da SAD moraju da prestanu suzbijanja razvoja Kine.

Nastavak na B92...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.