VUČUREVIĆA U PRITVORU POSETIO SIN

Izvor: Kurir, 05.Apr.2011, 17:47   (ažurirano 02.Apr.2020.)

VUČUREVIĆA U PRITVORU POSETIO SIN

ŠABAC - Ratnog gradonačenika Trebinja i jednog od osnivača Srpske demokratske stranke (SDS) Božidara Vučurevića, koga je policija Srbije uhapsila po hrvatskoj poternici, u pritvoru u Šapcu u utorak su posetili sin Zoran i predstavnici ambasade BiH u Beogradu.

Vučurević sin rekao je banjalučkim medijima da se njegov otac "oseća dobro i da, za sada, nema nikakvih problema".

- Božidara Vučurevića u ovom postupku zastupaju advokati iz Beograda Svetozar Pavlović i >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << Svetozar Vujačić, rekao je Vučurevićev sin.

On je rekao da su njegovog oca posetili i predstavnici ambasade BiH u Beogradu, kao i predsednik Srpske demokratske stranke Mladen Bosić.

U znak protesta zbog hapšenja Vučurevića u Trebinju će, kako prenose banjalučki mediji, biti održan protestni skup građana.

Istražni sudija Višeg suda u Šapcu Živadin Lazić izjavio je da je taj sud obavestio Ministarstvo pravde da je ratnom gradonačelniku Trebinja Božidaru Vučureviću određen ekstradicioni pritvor od 18 dana.

Vučurević je uhapšen u ponedeljak na graničnom prelazu Srbije i BiH po poternici Hrvatske. Ministarstvo pravde će preko nadležnih organa zatražiti dodatne materijale od Hrvatske i Interpola, rekao je Lazić.

On je kazao da će posle 18 dana Vučurović biti izveden pred krivično veće Višeg suda u Šapcu koje će odlučiti o ekstradiciji. Lazić je nagovestio da bi pritvor Vučureviću mogao biti produžen eventualno za nekoliko dana.

Prema njegovim rečima, posetu Vučureviću u pritvoru najavili su iz ambasade BiH u Beogradu i predsednik Srpske demokratske stranke Mladen Bosić.

- Neće biti nikakvih problema da Vučurevića posete u pritvorskoj jedinici, gde mu od juče teče 18 dana ekstradicionog pritvora, kazao je Lazić.

Hrvatsko pravosuđe tereti Vučurevića za bombardovanje Dubrovnika početkom 90-ih godina, kada je obavljao funkciju čelnog čoveka u opštini Trebinje.

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.