Izvor: Kurir, 28.Nov.2011, 21:17 (ažurirano 02.Apr.2020.)
VLADIMIR CVIJAN NOVI ADVOKAT JOCE AMSTERDAMA
Timu odbrane Joce Amsterdama kome se sudi za ubistvo Ive Pukanića,pridružio se i advokat Vladimir Cvijan
BEOGRAD - Timu odbrane Sretena Jocića zvanog Joca Amsterdam u procesu beogradskom delu njegove grupe zbog ubistva vlasnika hvatskog "Nacionala" Ive Pukanića i njegovog saradnika Niku Franića 2008. godine u Zagrebu, se pridružio advokat Vladimir Cvijan.
Cvijan je na sudenju Jociću predao punomoćje za odbranu Jocića sudskom veću Specjalnog suda u Beogradu. >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << Pored Cvijana, Jocića u tom procesu brane i advokati Zdenko Tomanović i Veljko Delibašić.
Na današnjem suđenju svedočilo je više veštaka, koji su naveli da ostaju pri ranije sudu podnetim nalazima i nisu detaljno iznosili svoje mišljenje o zaplenjenom oružju, ličnim kartama, vozilima, i mobilnim telefonima.
Advokat Tomanović je jedino napomenuo da njegov klijent nije potpisao rešenje o oduzetim mobilnim telefonima i da on osoprava da su veštačeni telefoni njegovi.
Jocić se na početku današnjeg suđenja žalio da je fizički dobro, ali da se oseća malo odsutno zbog lekova za epilepsiju, pa je suđenje ranije završeno i nastavlja se u utorak.
Osim Jocića na optuženičkoj klupi beogradskog suda su Željko Milovanović, koji je osuđen u odsustvu u Županijskom sudu u Zagrebu kao neposredni izvršilac ubistva na maksimalnu kaznu od 40 godina zatvora, kao i Milenko Kuzmanović.
Optužnica srpskog Tužilaštva za organizovani kriminal tereti Jocića da je organizovao kriminalnu grupu koja je izvršila ubistvo Pukanića i Franjića, 23. oktobra 2008. godine, nakon što je sa "za sada neidentifikovanim licem" postigao dogovor da za 1,5 milion evra ubije vlasnika hrvatskog "Nacionala".




