Izvor: Blic, 22.Avg.2012, 20:21 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Vučić: Od naredne nedelje konkretnija saradnja sa Rusijom
Vicepremijer Srbije Aleksandar Vučić dobio je uveravanja od vicepremijera ruske vlade Dmitrija Rogozina da je Ruska federacija spreman da pomogne novoj srpskoj vladi.
- Republika Srbija i Ruska federacija trebalo bi od naredne nedelje da naprave konkretne korake ka uspostavljanju čvršće saradnje u oblasti odbrambene industrije - izjavio je za Tanjug Prvi potpredsednik Vlade Srbije i ministar odbrane Aleksandar Vučić posle razgovora u Moskvi sa zamenikom predsednika ruske >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << vlade zaduženim za odbrambenu industriju Dmitrijem Rogozinom.
Kako je Vučić istakao, razgovaralo se o tome kako da se pospeši srpska proizvodnja i odbrambemna industrija, kako da se zaposli veći broj ljudi i kako da se modernizuje Vojska Srbije.
- Takođe smo razgovarali kako da krenemo u nekakve zajedničke proizvodne poduhvate, a da istovremeno imamo zajednički ili dogovoreni izlazak na treća tržista. Očekujem unapređenje saradnje i već od ponedeljka konkretizaciju planova i svih razgovora koje smo imali - izjavio je Vučić i dodao da je srpska delegacija naišla na veliko razumevanje sa ruske strane.
Ministar odbrane naveo je da tokom ove godine očekuje posetu ministra odbrane Ruske federacije Anatolija Serdjukova i dodao da će "blagodeti saradnje dve države osetiti svi građani Srbije, a posebno namenska industrija".
Vučić je izjavio da će "prvi put posle 12 godina" ruski migovi da se pojave na aero-mitingu 2. septembra.
- Pošto smo Rogozin i ja potpredsednici vlada razgovarali smo o svim važnim temama. Potrebno nam je još samo malo vremena da neke stvari konkretizujemo i onda ćemo izaći u javnost. Gospodin Rogozin je pokazao izvanredno prijateljstvo i naklonost prema Srbiji na čemu smo veoma zahvalni - rekao je Vučić i izrazio nadu da će Srbija svojom korektnošću, ozbiljnošću i odgovornošću umeti da uzvrati.
Povezane vesti: Vučić u poseti Moskvi
Od naredne nedelje konkretnija saradnja sa Rusijom
Izvor: NoviMagazin.rs, 22.Avg.2012
Vicepremijer Srbije Aleksandar Vučić dobio je uveravanja od vicepremijera ruske vlade Dmitrija Rogozina da je Ruska federacija spreman da pomogne novoj srpskoj vladi.

















