Izvor: B92, 18.Okt.2004, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Uhapšeno nekoliko prevaranata
Beograd -- U Beogradu su nepoznata lica na ime puta za Crnu Goru od penzionera uzimali po 8.000 dinara.
Šef Odseka za prevare pri SUP-u Beograd, Slavko Jerinić, izjavio je za B92 da je to Odeljenje u poslednjih nekoliko dana uhapsilo nekoliko prevaranata koji su se predstavljali kao socijalni radnici i penzionerima tražili novac za put na rehabiliutaciju u Igalo. Zanimljivo je da je, prema važećem Zakonu, kako kaže Jerinić, za pokretanje istrage neophodno da visina iznosa bude od 8 hiljada pa naviše. Jerinić, međutim, objašnjava da se u slučaju prevarenih penzionera istraga može pokrenuti po službenoj dužnosti.
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.



