Izvor: Blic, 31.Avg.2008, 17:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Uhapšeni šverceri oružja iz Crne Gore

Crnogorska policija uhapsila je devet pripadnika organizovane kriminalne grupe iz Bara i Podgorice zbog osnovane sumnje da su se bavili švercom oružja. Policija je objavila da je u akciji hapšenja švercera oružja zaplenila veću količinu automatskih i snajperskih pušaka i pištolja.

Uhapšeni su Božidar Tomašević, Slaviša Kovačević, Goran Spasojević, Jovica Zindović, Zoran Vukčević, Rade Mrvaljević i Srđan Nikčević iz Bara, Željko Radunović i njegov sin Lazar >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << iz Podgorice. Hapšenja su usledila nakon višemesečnog praćenja i prisluškivanja organizovane grupe, tokom kojih su inspektori uspeli da deo sumnji dokumentuju dokazima, navode mediji.

U proteklih pet meseci ovo je druga velika akcija crnogorske kriminalističke policije u suzbijanju šverca oružja. Nikšićka policija je krajem marta u operaciji "Meta" uhapsila dvojicu Trebinjaca, Sašu Bubala i Nenada Luburu, zbog sumnje da su veću količinu oružja nameravali da prokrijumčare iz Bosne i Hercegovine, preko Crne Gore do Kosova.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.