Izvor: Blic, 27.Dec.2007, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Uhapšena grupa švercera oružja
BEOGRAD - Beogradska policija preksinoć u kafiću „San Trope" u Kalinićevoj 7 uhapsila je petočlanu kriminalnu grupu kod koje je nađeno 93 pištolja CZ i oko 300 metaka. Uhapšeni su Branko Ćamilović (23) iz Kosovske Mitrovice, Marko Mitrović (28) iz Vučitrna, Goran Miljaković (43) iz Smedereva, Miloš Jelovac (45) iz Otočca i Milan Maljković (29) iz Beograda, koji su osumnjičeni za nedozvoljeno držanje oružja i određen im je policijski pritvor.
Ćamilović >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << i Mitrović osumnjičeni su i da su 1. novembra opljačkali predstavništvo „Kosovskih elektrana" u Zetskoj ulici 15, razoružali i vezali čuvara i oteli sef sa 5,5 miliona dinara.
- Grupa je uhapšena posle višemesečnog operativnog rada Kriminalističke policije. Kod njih i u vozilima nađeno je 93 pištolja CZ, kalibra 6,35 milimetara i oko 300 metaka istog kalibra i tek treba da utvrdimo kome je oružje bilo namenjeno - rekao je juče Vlastimir Vulekić, zamenik načelnika Odeljenja za suzbijanje krvnih i seksualnih delikata u UKP Beograda.
„Blic" saznaje da je oružje potiče s Kosova i Metohije, odakle su Ćamilović i Mitrović, inače osumnjičeni i za pljačku predstavništva „Kosovskih elektrana".
Vulekić je napomenuo da svi članovi ove grupe ranije hapšeni, i to zbog razbojništva, dok je jedan od njih odgovarao i za saučesništvo u ubistvo.
Zamenik načelnika Trećeg odeljenja izjavio je da je hapšenje ove kriminalne grupe samo jedna od akcija kriminalističke policije. Operativci, kako je naglasio, nastavljaju rad i na utvrđivanju svih okolnosti oko podmetanja eksplozivne naprave na Bežaniji, kada je ubijen Goran Mijatović Mita, vođa bežanijskog klana. Mijatović je likvidiran oktobra prošle godine, a u Beogradu je nedavno uhapšen Milomir Pajić iz Sokoca u BiH, osumnjičen za saučesništvo u ubistvo. Jedan od osumnjičenih za postavljanje i aktiviranje eksploziva, Slaviša Bilinac, državljanin BiH, u bekstvu je.










