Uhapšen policajac

Izvor: Studio B, 03.Apr.2015, 14:54   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Uhapšen policajac

Pripadnici Sektora unutrašnje kontrole uhapsili su policajca S.S. (1979), zbog sumnje da je, suprotno zakonu, podatke oštećenog dao drugoosumnjičenom, čije ime nije navedeno, a koji je nameravao da od oštećenog iznudi 180.000 evra, saopštilo je MUP.

Postoje osnovi sumnje da je S. S. na zahtev drugoosumnjičenog, protiv koga je podneta krivična prijava u redovnom postupku, za vreme obavljanja redovnih poslova iskoristio službeni položaj i naložio drugom policijskom službeniku >> Pročitaj celu vest na sajtu Studio B << da obavi detaljne provere za oštećenog.

Po dobijanju tih informacija, S.S. je podatke, suprotno zakonu o zaštiti podataka ličnosti i Obavezne instrukcije o pravilima i postupcima u korišćenju informacionog sistema

MUP, predao drugoosumnjičenom.

Kako se sumnja, drugoosumnjičeni je podstrekivao S.S. da prekorači granice službenog ovlašćenja, u nameri da sebi pribavi protivpravnu imovinsku korist, tako što bi od

oštećenog iznudio 180.000 evra, navodi se u saopštenju.

Nastavak na Studio B...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Studio B. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Studio B. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.