Izvor: Blic, 11.Maj.2006, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Uhapšen još jedan Mladićev jatak
Uhapšen još jedan Mladićev jatak
Blagoje Govedarica (45), koji je prema navodima TV B92 uhapšen u utorak uveče zbog pomaganja haškom optuženiku Ratku Mladiću, penzionisan je u avgustu prošle godine u činu starijeg vodnika prve klase Vojske SCG, rečeno je juče u Ministarstvu odbrane SCG.
Govedarici je određen policijski pritvor od 48 sati, prenela je Televizija B92. Drugi opštinski sud u Beogradu, u kojem se vodi istraga protiv deset osoba osumnjičenih >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << za pomaganje Mladiću u skrivanju, juče nije imao informacije da je uhapšen još jedan pomagač odbeglog generala.
- U službenu evidenciju nije zaveden nijedan novi slučaj hapšenja - rekla je portparol tog suda Marina Klarić-Živković.
Klarić-Živković je objasnila da se osumnjičeni kod istražnog sudije privode posle isteka policijskog pritvor i da sud nema informacije o onome što se dešava u policiji.
Prema izvorima Tanjuga u Banjaluci, Govedarica nije bio pripadnik Vojske Republike Srpske, već je bio u službi Vojske SCG, i to u vojnopomorskoj oblasti, gde je bio bezbednjak.
Govedarica je rođen u mestu Obalj, opština Kalinovik, a tokom rata u BiH, prema istim izvorima, nije bio u službi VRS, niti je bio u okruženju tadašnjeg komandanta VRS, generala Ratka Mladića.
Mađutim, agencija Beta prenela je informaciju da je tokom rata u BiH on bio Mladićev vozač.












