Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 27.Maj.2009, 16:39 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Uhapšen bivši ministar privrede Republike Srpske
ZVORNIK - Bivši ministar privrede i energetike Republike Srpske Milan Bogićević uhapšen je jutros u Zvorniku zbog sumnji da je umešan u nezakonite radnje u vezi s poslovanjem Rafinerije Brod, javili su banjalučki elektronski mediji.
Prema nezvaničnim informacijama, Bogićević će tokom dana biti predat u nadležnost Specijalnog tužilaštva RS, koje već mesecima radi na štetnom ugovoru koje je bivše rukovodstvo Rafinerije potpisalo s britanskom kompanijom Vitol.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << />Bogičević je osumnjičen da je kao ministar privrede i energetike bio umešan u potpisivanje tog štetnog ugovora.
Kako saznaje Beta, Bogićević se ranije odazivao na sve pozive Specijalnog tužilaštva RS u vezi s ovim slučajem.
Milan Bogićević ranije je bio član Srpske demokratske stranke (SDS). U leto 2004. godine, zajedno s još 59 funkcionera iz RS, smenio ga je tadašnji visoki predstavnik Pedi Ešdaun.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...






