Izvor: S media, 14.Dec.2011, 20:50 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Uhapšen Arkanov ubica
Dobrosav Gavrić, osuđen za ubistvo Željka Ražnatovića Arkana, uhapšen je u Južnoafričkoj Republici i pojaviće se na sudu sledećeg meseca zbog optužbi za posedovanje narkotika, piše lokalni dnevni list "Nju ejdž".
List navodi da je Gavrićev identitet otkriven tokom policijske istrage ubistva jednog čoveka iz Kejp Tauna povezanog sa organizovanim kriminalom u martu ove godine.
Policija je nakon pucnjave u kojoj je >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << Gavrić povređen zaustavila njegov automobil.
Da u njegovom džepu tada nije pronađen kokain, njegov identitet ne bi bio otkriven, piše "Nju ejdž", dodajući da je Gavrić optužen za posedovanje narkotika, prenosi Rojters.
Arkanov pištolj izložen u MUP-u!
Rade Marković: Šta je Arkan hteo od DB-a
Gde i od čega žive Arkanovi naslednici (VIDEO)
Gavrićevi otisci su poslati Interpolu na proveru, a list navodi da se sada očekuje da će Srbija zatražiti njegovo izručenje radi izdržavanja zatvorske kazne.
Gavrić je osuđen 2006. godine na 35 godina zatvora zbog ubistva Arkana 15. januara 2000. godine, a njegovi saučesnici Milan Ðuričić i Dragan Nikolić Gagi osuđeni su na po 30 godina.
Pored Arkana, u "Interkontinentalu" ubijeni su i njegovi prijatelji Milenko Mandić Manda i Dragan Garić Garo, bivši radnik saveznog MUP-a.
Gavrić i Ðuričić nisu se pojavili na izricanju presude u Okružnom sudu u Beogradu, jer su pobegli iz Srbije, a za njima je raspisana međunarodna poternica.
Na suđenju su porekli krivicu, tvrdeći da su se slučajno zatekli na mestu zločina.
(Tanjug)









