Izvor: B92, 05.Okt.2010, 17:55 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Učenik verovatno skočio s 1. sprata
Čačak -- Osnovna škola "Tanasko Rajić" u Čačku saopštila je da je trinaestogodišnji učenik sedmog razreda pao sa prvog sprata škole u suteren, sa visine od 4 metra.
Tom prilikom je zadobio povrede oba stopala i zgloba ruke.
U saopštenju se navodi da je najverovatnije učenik juče, posle samovoljnog napuštanja nastave za vreme prvog časa prepodnevne smene, skočio sa prvog sprata škole i tom prilikom se povredio.
Povređenog đaka zatekao je >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << nastavnik koji je u tom trenutku ulazio u školu.
O tom događaju su odmah obavešteni Hitna pomoć i dečakovi roditelji i dečaku je za veoma kratko vreme ukazana pomoć na urgentnom odeljenju u čačankskoj Bolnici.
Prema informacijama koje je škola dobila na dečijem hiruškom odeljenju dečakovo zdravstveno stanje je stabilno i on je danas otpušten na kućno lečenje.
Istraga o tom događaju je u toku, razlozi učenikovog postupka se još uvek ne znaju, a u školi su preduzete sve radnje kako bi se taj slučaj, o kome je škola informisala Minsitarstvo prosvete i prosvetnu inspekciju, u potpunosti istražio, navodi se u saopštenju Osnovne škole "Tanasko Rajić".
Škola je saopštenje objavila u podnevnim satima, nakon što je za to dobila dozvolu dečakovih roditelja.








