Izvor: Blic, 16.Feb.2004, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Učenik u oko uboden lenjirom
Učenik u oko uboden lenjirom
NOVI SAD - Direktorka OŠ 'Prva vojvođanska brigada' Živka Pena demantovala je da je učenik osmog razreda te škole uboden u oko šestarom, kako su novinarima ispričali roditelji, i navela da je dečak udaren u oko lenjirom pošto je prethodno drugaricu iz klupe ispred sebe čupnuo za kosu. Prema njenim rečima, dete je odmah poslato kod lekara, a obavešteni su i roditelji. Pena kaže da je jedina greška škole i nastavnika na čijem času >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << se desila povreda to što je učenik otišao kod lekara u Dom zdravlja u pratnji drugova iz odeljenja. Ona ističe da je 'daleko od istine' da su se deca na času potukla, pošto je do povrede došlo tako što je devojčica u trenutku kada je čupnuta za kosu, ne okrećući se ka drugu, zamahnula lenjirom iza leđa i tako ga nehotice povredila u oko.
Direktorka je sa majkom devojčice i razrednim starešinom otišla u bolnicu i bila sa povređenim učenikom neposredno pre operacije. Pena dodaje da se sve škole u gradu susreću sa svakodnevnim povredama đaka, što je delom posledica prebukiranosti objekata a delom roditeljske nebrige za decu. U takvim okolnostima, kako navodi direktorka Pena, škola nije svemoguća. Briga o deci je, prema njenim rečima, zajednička obaveza škole, roditelja i društva uopšte. Direktorka smatra i da poslednji slučaj u kome je prozvana ova Osnovna škola ima cilj da se ospori uspeh njenih đaka koji su stalni pobednici na mnogim takmičenjima.
M. P.





