Ubistvo u domu za duševno obolele

Izvor: B92, 06.Avg.2012, 11:42   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ubistvo u domu za duševno obolele

Novi Sad -- Štićenik Doma za duševno obolela lica u Čurugu nožem je ubio drugog štićenika te ustanove. Ubistvo se dogodilo sinoć, oko 21 i 30 časova u krugu Doma.

Kako je rekla istražni sudija Višeg suda u Novom Sadu Tatjana Đurašković, tada je osumnjičeni Stevan I.(56) pod još neutvrđenim okolnostima 11 puta ubo nožem Milana R.(58).

"Stevan I. je zadržan u pritvoru i pod terapijom je, a njegovom saslušanju prisustvovaće staralac Doma. Pre saslušanja pregledaće >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << ga neuropsihijatar i proceniti da li je u stanju da bude saslušan", rekla je sudija Đurašković.

Dom za duševno obolela lica u Ccurugu, u opštini Zzabalj, ustanova je socijalnog tipa za trajno zbrinjavanje odraslih hronično obolelih lica sa neuropsihijatrijskim problemima.

Doma može da primi 195 ljudi i, kako se navodi na sajtu Opštine Zzabalj, u Domu je razvijena radno-okupaciona terapija - vez, heklanje, pletenje.

Smeštaj u Domu se obezbeđuje isključivo preko Centra za socijalni rad.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.