Izvor: Blic, 08.Jun.2002, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ubio suprugu, kćerku, sina i sebe

Ubio suprugu, kćerku, sina i sebe

BEOGRAD - Dušan Martinović (49) ubio je suprugu Mirelu (42), sina Aleksandra (18) i ćerku Eriku (16), a zatim i sebe u njihovom stanu u Ulici Arsenija Čarnojevića 103 u Novom Beogradu, saopštila je juče beogradska policija. Martinović je, osim toga, ubio i svog psa rotvajlera zvanog Oto. Njihova tela nađena su juče ujutro u stanu broj 4, a pretpostavlja se da su bili mrtvi najmanje dva dana. Martinović je, prema saopštenju policije, >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << ubio porodicu i sebe iz pištolja za koji je imao dozvolu za držanje.

Komšije kažu da su Martinovića poslednji put videli pre dva dana kako šeta psa ispred zgrade. Poštar koji je, kako tvrde komšije, dobro poznavao Martinoviće dolazio je prekjuče da im preda pismo, ali niko se nije javljao iz stana. Njemu je bilo sumnjivo što niko ne odgovara i što se čak ne čuje ni pas, pa je to ispričao susedima. Oni su juče ujutro pozvali policiju, a vatrogasci su otvorili stan na drugom spratu i našli tela.Martinović je, objašnjavaju komšije, imao poljoprivrednu apoteku na Zelenom vencu, ćerka Erika je išla u prvi razred gimnazije, a sin Aleksandar je trenirao košarku. U zgradu u Ulici Arsenija Čarnojevića 103 doselili su se pre nekoliko godina.

Komšinica Dušana Martinovića kaže da su on i njegova porodica bili dobri ljudi koji se nikome nisu zamerili.

- I ja imam kuče, pa smo Dušan i ja često pričali dok je on šetao svog psa. Bio je normalan čovek, nije imao zdravstvenih ili psihičkih problema. Deca su mu bila zlatna, sin visok, pravi delija. Svog rotvajlera je mnogo voleo, a pas mu je nedavno bio bolestan i mnogo se trudio oko njega. Uspeo je da ga izleči pre nekoliko dana. Poslednjih dana je bio malo utučen i govorio je da mu posao ne ide baš najbolje i da se sprema da ide u Sloveniju kod svoje sestre - ispričala je Martinovićeva komšinica.

Smrt četvoro Martinovića nastavak je niza učestalih i teških zločina u kojima je najčešće glava porodice presudio svim članovima svoje familije.

U Petrovaradinskoj ulici 1a u Beogradu 18. februaura su nađena tela Ivana Mijailovića (37), njegove supruge Jasmine (31), sina Nikole (8) i petogodišnje ćerke Irene. Ivan Mijailović je ubio celu porodicu, a zatim i sebe. Svo četvoro su nađeni s metkom u čelu, a pištolj je nađen pored Mijailovića.Dušan Marijanac (39) zaklao je kuhinjskim nožem, 29. novembra prošle godine, u porodičnoj kući u Futogu, oca Dragonju (63), suprugu Sanju (35) i četvorogodišnjeg sina Milana, dok je majci Olgi (64) naneo teške povrede. Tom prilikom Dušan je starijeg sina Miloša (9) držao kao taoca, sve dok se posle višečasovnih pregovora nije predao policiji. Uzrok ove tragedije je najverovatnije svađa između Sanje i Dušana i njegova ljubomora.

Nekoliko dana kasnije u podgoričkom naselju Vrele ribnička Fadil Adrović (54) ubio je hicima iz pištolja suprugu Medinu i ćerku Ajzelu, dok su Mirzela (16), sin Ferid (11) i pastorka Izeta Rastoder (29) teško povređeni. Posle zločina nad članovima porodice Fadil se ubio. Tragediju je, begom iz kuće, uspela da preživi kćerka Igbala (13), koja je spasla tromesečnu bebu, kćerku polusestre Izete Rastoder, kao i trogodišnje dete iz komšiluka koje je čuvala nastradala Medina. Kod Fadila je kasnije nađen uput za neuropsihijatrijsko lečenje.

U Rumi je početkom godine Stanko Jovanović (81), najverovatnije u trenutku nervnog rastrojstva, s više hitaca iz pištolja ubio suprugu Angelinu (74) i retardiranu kćerku Sofiju (46), a potom je izvršio samoubistvo. Pretpostavlja se da je kobnog popodneva ponovo izbila svađa između članova porodice. Z. D. - A. A.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.