Izvor: Blic, 17.Okt.2002, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Ubio bivšu devojku, ranio njenu sestru
Ubio bivšu devojku, ranio njenu sestru
GNJILANE - Srbin Ivan Nasković (23) ubio je preksinoć oko 23.30 časova u selu Gornje Kusce u opštini Gnjilane iz automatske puške Draganu Trajković (18) i teško ranio njenu sestru Bojanu Trajković iz sela Zedince kod Kosovske Kamenice. Pošto je ispalio više metaka na Draganu, Nasković je ispalio dva hica sebi u grudi pokušavajući da izvrši samoubistvo.
Iako je istraga u toku, nezvanično se saznaje da je Nasković >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << u Draganu Trajković pucao iz ljubomore, budući da je Dragana, inače učenica drugog razreda Medicinske škole u Šilovu, njegova bivša devojka.
Ovaj nesretni slučaj, kako su 'Blicu' preneli izvori MUP Srbije, dogodio se u kući Slobodana Paunovića u Gornjem Kuscu, a samo zahvaljujući prisebnosti domaćina izbegnuta je veća nesreća pošto je Nasković pokušao da ubije i Bojanu, učenicu četvrtog razreda Ekonomske škole u Koretištu kod Gnjilana, a potom i sebe u čemu ga je sprečio Paunović. Pripadnici UN policije i hitna pomoć iz gnjilanske bolnice stigli su u kuću Paunovića dvadesetak minuta posle zločina gde je ukazana lekarska pomoć Bojani, a Nasković je odmah prebačen u prištinsku bolnicu gde se lekari bore za njegov život.
N.Z.-S.B.S.











