Izvor: Blic, 11.Jul.2006, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Ubila zeta iz ljubomore
Ubila zeta iz ljubomore
SMEDEREVO - Milica T. (72) iz Smedereva uhapšena je zbog sumnje da je 19. maja sa 14 uboda nožem ubila Dragoslava Milisavljevića (66) iz Smedereva, supruga svoje pokojne sestre.
Prema rečima istražnog sudije Mirka Šakića, ona je 19. maja 2006. ubila Milisavljevića pošto je saznala da se on, posle smrti njene sestre, ženio i održavao veze sa drugim ženama. Zato je, kaže Šakić, nožem napala Milisavljevića u njegovom stanu >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << i nanela mu 14 rana. Posle ubistva, prema navodima istrage, Milica je uzela pokojnikov pištolj marke CZ 75 mm i napustila mesto zločina zaključavši vrata stana.
Leš žrtve je pronađen dva dana posle ubistva, kada je Dragoslavljeva ćerka, koja živi u Americi, alarmirala rođake i policiju pošto joj se otac nije javljao na telefon. Potraga za ubicom trajala je 20 dana. Sumnja je odmah pala na nekoga iz familije, a prikupljeni dokazi ukazali su istražnim organima na to da je Dragoslava ubila svastika.
- Milica T. je iz bezobzirne osvete i koristoljublja Dragoslavu nanela ubodne rane po glavi, grudima i stomaku. Žrtva je preminula od posledica obilnog krvarenja. Pretpostavlja se da je ubistvo počinjeno iz ljubomore, jer je nakon smrti njene sestre, zet živeo sa drugim ženama. Tokom saslušanja, osumnjičena je negirala da je počinila krivično delo - navodi sudija Šakić, koji je saslušao osumnjičenu Milicu T. i odredio joj jednomesečni pritvor.
Starica nije imala porodicu i decu, pa je, nakon smrti sestre, pomagala Dragoslavu.
J. Ilić










