Izvor: B92, 21.Jul.2004, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ubijeni pripadnici Al Kaide

Rijad -- Saudijske bezbednosne snage ubile su dva pobunjenika u Rijadu, ranile tri i privele porodicu lidera ogranka Al Kaide.

Ministarstvo unutrašnjih poslova saopštilo je da su tokom sukoba u Rijadu u sredu ujutro povređena i tri policajaca. Vladine snage su napadnute, policija je uzvratila vatru i ubila dva, a ranila tri napadača, koja su uhapšena, a privedena je i porodica Saleha al Avfija, lidera ogranka Al Kaide, navodi se u saopštenju.

Policija je na mestu napada pronašla oružje, eksplozive i dokumenta. Veruje se da je Avfi preuzeo vođstvo nad Al Kaidom u junu, posle ubistva Abdulaziza al Mukrina, koji je ubijen nekoliko sati pošto je njegova grupa saopštila da je ubila američkog taoca.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.