U Jemenu poginulo 14 civila

Izvor: Akter, 24.Avg.2015, 15:42   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U Jemenu poginulo 14 civila

Četrnaest civila, medju kojima su žene i deca, poginulo je u bombardovanju položaja pobunjenika Huta u gradu Taezu na jugozapadu Jemena, saopštili su danas lekarski izvori

Snage pod komandom plemenskog vodje Hamuda al-Mikhlafija sada kontrolišu 75 odsto grada,  uključujući i predsedničku palatu i rezidenciju bivšeg predsednika Alija Abdulaha Saleha koji je blizak pobunjenicima.

Prvi sukobi oko grada Taeza počeli su polovinom avgusta i u njima je tada za 24 >> Pročitaj celu vest na sajtu Akter << sata stradalo više od 80 ljudi.

Pobunjenici Huti su u julu ušli u Sanu, dva meseca pošto su srušili aktuelnu jemensku vladu i zauzeli velike delove Jemena.

Jemenski predsednik Abed Rabo Mansur Hadi od tada je u egzilu.

Nastavak na Akter...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Akter. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Akter. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.