Izvor: Blic, 27.Jun.2007, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U Čikagu uhapšena četiri Srbina

U Čikagu su uhapšena četiri Srbina iz Bosne zbog skrivanja podataka o vojnom angažmanu u vreme genocida u Srebrenici 1995, saopštila je američka Agencija za imigracije i carine (ICE), a prenose „Nezavisne novine”.

Dalibora Butinu (33), Radovana Jankovića (61), Vladu Kecojevića (53) i Branislava Čančara (47), ICE je uhapsila u utorak zbog skrivanja podataka o službi u vojsci Republike Srpske, kako bi mogli ući u SAD kao izbeglice”.

Kako se navodi >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << u saopštenju ICE, uhapšeni nisu u imigracionim papirima naveli da su bili u vojsci koja je bila uključena u zločin nad hiljadama bosanskih muslimana 1995. godine.

„Posle ulaska u SAD i dobijanja statusa izbeglice, sva četvorica su stekla i stalnu boravišnu dozvolu. Pokrenuta je procedura za deportaciju i oni bi trebalo da se pojave pred federalnim sudijom za imigraciju, koji će doneti konačnu odluku”, ističe se u saopštenju.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.