Tužilaštvo proverava diplomu

Izvor: Blic, 05.Avg.2008, 07:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Tužilaštvo proverava diplomu

PREŠEVO - Komandir policijske stanice u Preševu Avdija Bajrami (41), osumnjičen da je falsifikovao uverenje o položenim ispitima na Pravnom fakultetu u Banjaluci koje mu je potom overeno na fakultetu u Kragujevcu, nije suspendovan sa posla.

- Protiv Bajramija nije pokrenut disciplinski postupak jer se još proveravaju navodi iz krivične prijave - izjavio je portparol policije Dragan Stamenković. Bajrami je osumnjičen za zloupotrebu službenog položaja i falsifikovanje isprava. >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << Na osnovu sumnjive diplome Bajrami je unapređen u čin majora i povećana mu je plata. U prijavi se navodi da je Bajrami od juna 2006. do juna 2008. godine zbog lažne diplome, unapređenja i veće plate oštetio MUP za 100.000 dinara.

Opštinsko tužilaštvo potom je podnelo zahtev za dopunu krivične prijave jer „trenutni podaci ne pružaju dovoljno osnova za odlučivanje".

Načelnik Policijske uprave u Vranju Stole Filipović nije želeo da komentariše slučaj jer se „radi o službeniku iz policijskih redova". On je naveo da je Bajrami 22 godine proveo u policiji, da je izuzetan profesionalac i da do sada nije bilo mrlje u njegovoj zavidnoj policijskoj karijeri. Sa osumnjičenim Bajramijem, koji se juče posle odmora vratio na posao, nismo uspeli da kontaktiramo.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.