Izvor: Blic, 18.Mar.2006, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Trampili bebu za polovni auto
Trampili bebu za polovni auto
PODGORICA - Crnogorska policija sprečila je u sredu u podgoričkom prigradskom naselju Vrela Ribnička, nezakonito usvajanje i zamenu ženskog deteta starog deset dana za automobil 'alfa romeo'.
Policijski Tim za borbu protiv trgovine ljudima MUP Crne Gore uhapsio je roditelje Adnana (42) i Naliju Salihi (43), bračni par Ćazima (57) i Ljubicu Adžović (64), koji su nameravali nelegalno da usvoje dete, kao i Branka Adžovića (42) >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << i Veru Adžović (39), osumnjičene za pomaganje u ovom poslu. Beba od devet dana smeštena je na Odeljenje neonatologije Dečje bolnice u Podgorici.
Adnan Salihi, otac novorođenčeta se pre deset dana sastao sa Ćazimom Adžovićem u romskom naselju Vrela Ribnička i nakon ugovorenog posla predao mu tek rođenu devojčicu.
Adnanova supruga Nalija, koja se sama porodila u baraci u kojoj Adžovići stanuju prećutno je odoborila ovu nehumanu trampu. Prema nezvaničnim saznanjima 'Blica' u policiji, Branko Adžović osumnjičen je kao pomagač u krivičnom delu trafikinga, jer je izvršio falsifikovanje bebine krštenice i umesto pravih roditelja, upisao imena Ćazima i Ljubice Adžović, koja ima 64 godine.
Prilikom saslušanja u podgoričkom Centru bezbednosti, roditelji novorođene devojčice negirali su da su pokušali trampu i trafikovanje devojčice za automobil, navodeći da su je Adžovićima dali da se oni staraju o njoj 'jer sami nemaju finansijskih mogućnosti za podizanje deteta'. Supružnici Salihi su porekli i da su zauzvrat dobili staru 'alfu', a njihov iskaz potvrdili su i ostali učesnici koji su uhapšeni.
Iz policije je najavljeno da će protiv osumnjičenih biti podneta prijava zbog krivičnog dela 'trgovine decom radi nezakonitog usvajanja', za koje je zaprećena kazna od tri do pet godina zatvora. Baćo Ćetković





