Izvor: Kurir, 02.Jun.2010, 14:07 (ažurirano 02.Apr.2020.)
TUŽILAŠTVO BIH TRAŽI SASLUŠANJE MILORADA PELEMIŠA
SARAJEVO - Tužilaštvo BiH zatražilo je putem međunarodne pravne pomoći od Tužilaštva za ratne zločine Srbije da privede i sasluša više pripadnika 10. diverzantskog odreda Vojske Republike Srpske za koje se sumnja da žive u Srbiji.
Portparol srpskog tužilaštva i zamenik tužioca za ratne zločine Bruno Vekarić potvrdio je da je zahtev iz BiH primljen, kao i krivična prijava Fonda za humanitarno pravo u vezi sa tim slučajem.
Kako navede sarajevski mediji, BiH >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << od Srbije traži da se saslušaju komandant bataljona Vojne policije 65. zaštitnog puka major Dragan Pećanac koji je bio u Upravi bezbednosti Glavnog štaba Vojske RS, komandant 10. diverzantskog odreda vojske RS Milorad Mišo Pelemiš i vojnici Brano Gojković, Aleksandar Cvetković i Zoran Obrenović.
Prema pisanju medija, oni se nalaze u Srbiji i imaju srpsko državljanstvo i terete se za ubijanje 1.200 zarobljenih muškaraca i dečaka bošnjačke nacionalnosti iz Srebrenice na Vojnoj ekonomiji Branjevo u Pilici tokom jula 1995.




