Izvor: Blic, 05.Jul.2002, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

'Svedočiću ako treba'

'Svedočiću ako treba'

BEOGRAD,HAG (Beta) - Zamenik načelnika uprave za borbu protiv organizovanog kriminala MUP Srbije Dragan Karleuša izjavio je juče da će o njegovom eventualnom svedočenju pred Haškim tribunalom odlučivati Nacionalni komitet za saradnju sa tim sudom.

- Zasad nisam dobio poziv. Ne verujem da ću biti pozvan i ne bih to voleo, ali ako budem morao, ići ću u Hag - rekao je Karleuša.

On je kazao da u Hagu može da svedoči >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << samo o 'slučaju hladnjača', jer je o tome vodio policijsku istragu. Karleuša je rekao da ne može da svedoči o sukobima na Kosovu, jer nije bio svedok tih događanja. - Svedok sam samo svog policijskog rada na 'slučaju hladnjača'. Nisam svedok u onom smislu u kom se pokušava da mi se to pripiše - rekao je Karleuša koji je vodio policijsku istragu kada je u proleće prošle godine u akumulacionom jezeru kod Kladova nađena hladnjača sa telima za koje se sumnja da su kosovski Albanci, nastradali tokom ratnih dejstava na Kosovu. On je rekao da sada na 'slučaju hladnjača' radi poseban tim tužilaštva Srbije, ali nije želeo ništa da kaže o toku istrage.

U nastavku suđenja Slobodanu Miloševiću juče su se kao svedoci pojavili Halit i Hisni Beriša. Oni su govorili o događajima u Suvoj Reci od 26. marta 1999. godine kada su pripadnici srpskih i jugoslovenskih snaga u jednom kafiću u Suvoj Reci ubili najmanje 44 žena i dece iz familije Beriša, koje su prethodno isterali sa porodičnog imanja. Halit Beriša je izjavio da, doduše, nije lično video ubistvo članova porodice Beriša, a na Miloševićevo pitanje da li je sam video da je iko u Suvoj Reci ubijen, Beriša je odgovorio negativno.

Predsednik Odbora za žrtve i nestala lica u Suvoj Reci Hisni Beriša rekao je da je u tom gradu, u proleće i leto 1999. godine, ubijeno i nestalo 528 albanskih civila.

Suđenje će biti nastavljeno danas, kada će Milošević unakrsno ispitati Sandru Mičel, koja je bila šef odeljenja za ljudska prava Kosovske verifikacione misije.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.