Šutanovac: Rukovođenje MUP-om nije adekvatno

Izvor: Akter, 19.Jun.2015, 12:36   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Šutanovac: Rukovođenje MUP-om nije adekvatno

Poslanik Demokratske stranke Dragan Šutanovac izjavio je danas da ta stranka smatra da rukovođenje Ministarstvom unutrašnjih poslova (MUP) nije adekvatno i zatražio da u najkraćem mogućem roku budu postavljen načelnik Uprave kriminalističke policije

On je rekao da se danas "navršava godinu dana otkako je u MUP-u smenjeno više načelnika uprava, a da pritom nije postavljen načelnik Uprave kriminalističke policije, kao srce sistema borbe protiv kriminala", rekao je Šutanovac >> Pročitaj celu vest na sajtu Akter << novinarima u Skupštini Srbije.

Šutanovac je rekao da ministar policije Nebojša Stefanović "ovih dana slavodobitnički prikazuje rezultate u kojima je privideno više policajaca i carinika", a da se u isto vreme ne zna ko je ubio "porodicu Opačić, Rakonjca… i koji je amater prijatne spoljašnosti pucao na biznismena Beka".

"Svesni smo da ministar Stefanović, kao i Gašić ne osećaju odgovornost. Zahtevamo da u najkraćem mogućem roku budu postavljen načelnik Uprave kriminalističke policije i prepuste profesionalcima da svoj posao rade u skladu sa zakonom i da konačno ulice u Srbiji bude bezbednije", kazao je on.

Šutanovac je naveo da je DS više puta zatražila smenu ili ostavku ministra Stefanovića.

Nastavak na Akter...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Akter. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Akter. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.