Izvor: Akter, 02.Apr.2015, 17:12 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Sumnja u zloupotrebu sa pšenicom
Tužilaštvo za organizovan kriminal donelo je danas naredbu o sprovođenju istrage protiv direktora PD „JOKOM“ d.o.o. iz Beograda Bojana Joksimovića, nakon što je saslušan, jer je policija podnela krivičnu prijavu zbog sumnje da je prisvojio skoro 10.000 tona kukuruza i pšenice u vrednosti od preko 200 miliona dinara
Policija je podnela krivičnu prijavu zbog sumnje da je prisvojio oko 4.000 tona merkantilnog kukuruza i oko 5.500 tona merkantilne pšenice, što mu je poverila >> Pročitaj celu vest na sajtu Akter << Direkcija za robne rezerve, u periodu od oktobra 2010. do juna 2013., na skladištenje i čuvanje u vrednosti od oko 227 miliona dinara, saopštilo je Tužilaštvo.
Tužilac je doneo naredbu o sprovođenju istrage protiv osumnjičenog Joksimovića, zbog postojanja osnovane sumnje da je izvršio krivično delo zloupotreba položaja odgovornog lica.
Sudiji za prethodni postupak Posebnog odeljenja, Višeg suda u Beogradu, upućen je predlog da se osumnjičenom Joksimoviću odredi pritvor.
Tužilaštvo nastavlja predistražne postupke povodom utvrđenih manjaka robe Direkcije za robne rezerve koja je bila poverena na čuvanje i skladištenje.











