Izvor: Blic, 17.Apr.2000, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Spaljeno 250 srpskih kuća
Spaljeno 250 srpskih kuća
BEOGRAD Albanski teroristi su prekjuče spalili i sravnili buldožerima 250 kuća u srpskom selu Bijelo Polje kod Peći, javljaju radio-amateri. Pre nego što su spalili i srušili srpske kuće, teroristi su ih opljačkali, odvozeći sa 15 kamiona nameštaj i druge stvari.
U prethodna dva dana u selima Talinovac kod Uroševca i Gornja Brnjica kod Prištine opljačkano je i zapaljeno sedam srpskih kuća, dok je jedan Srbin lakše povređen >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << kamenicom, javili su radio-amateri. U noći između petka i subote u selu Gornja Brnjica opljačkane su kuće Radomira Đorđevića, Koviljke Đorđević, Trajka Đorđevića, Branka Stolića i Vlastimira Stolića. Srpski izvori u Orahovcu navode da je prekjuče grupa mladih Albanaca kamenicom lakše ranila Đorđa Simića, kome je pomoć pružena u obližnjoj ambulanti Kfora. U selu Talinovac kod Uroševca zapaljene su i poslednje dve srpske kuće Dragana i Vitka Tomića. U naselju Bošnjačka mahala u severnom delu Kosovske Mitrovice prekjuče je bačena bomba na kuću porodice Ilić. Bomba nije eksplodirala. Kfor je juče saopštio da je u subotu na pećkoj pijaci ubijen jedan Rom sa više hitaca iz pištolja, a istragu o tom ubistvu vodi policija Unmika. Kfor navodi da je preksinoć u selu Štupelj u opštini Klina uhapšen jedan Rom nakon što su u njegovoj kući pronađena jedna automatska puuška, veća količina municije, jedna bomba i dva noža. U Prizrenu je tokom prethodne noći izgorelo pet kuća.












