Izvor: Blic, 06.Jul.2007, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Smederevo: Uhapšeni falsifikatori

Policija je u Smederevu uhapsila Stefana D. (24) i Stefana C. (20), obojicu iz Kragujevca, zbog sumnje da su falsifikovali novac.

Osumnjičeni su 3. jula, oko 14.00 sati, u menjačnici "Ruža" u Smederevu pokušali da zamene jednu falsifikovanu novčanicu od 200 evra.

Kada su shvatili da je radnica menjačnice posumnjala u njenu ispravnost, uzeli su novčanicu i napustili menjačnicu.

Radnica menjačnice je nakon toga pozvala policiju, koja je u centru grada zaustavila >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << vozilo kojim su se vozili osumnjičeni. Pregledom vozila, ispod sedišta suvozača policija je našla devet novčanica u apoenima od po 200 evra.

Novčanice su poslate na ekspertizu u Narodnuj banku Srbije, gde je ustanovljeno da se radi o falsifikatu.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.