Slobin advokat brani Tijaninog ubicu

Izvor: Kurir, 15.Avg.2014, 23:01   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Slobin advokat brani Tijaninog ubicu

Verujem da je ovo pravna država, u kojoj se presude donose u sudu, a ne na ulici, kaže Viktor Gostiljac

BEOGRAD - Dragan Đurić (34), mesar iz Surčina koji je u Bajmoku zverski ubio Tijanu Jurić (15) u noći između 25. i 26. jula, promenio je advokata!

Umesto dosadašnjeg subotičkog advokata Dragana Mileusnića, koji je postavljen za branioca Dragana Đurića po službenoj dužnosti, Đurićeva prava na sudu zastupaće beogradski advokat Viktor Gostiljac, >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << koji je svojevremeno bio u timu odbrane Slobodana Miloševića u Hagu. Advokat Viktor Gostiljac potvrdio je za Kurir da će biti novi Đurićev branilac i da ga je angažovao lično Dragan Đurić!

Lično ga angažovao

- Prihvatio sam Đurićev poziv da ga branim jer je to posao kojim se bavim. S druge strane, verujem da je ovo pravna država i da nikog ne možete da kamenujete na Terazijama i da ga okrivljujete ukoliko se to ne dokaže u sudu - rekao je Gostiljac.

On je dodao da veruje da je Srbija pravna država u kojoj se presude donose na sudu, a ne na ulici.

- Moj zadatak je da proverim šta se desilo u Bajmoku. Za početak, na meni je da se upoznam s predmetom jer neozbiljno je da se sad izjašnjavam o tome. Zakon važi za sve, pa i za Dragana Đurića. Ukoliko dokazi pokažu da je on zaista ubio Tijanu Jurić, onda će, naravno, i kazna biti u skladu s tim - rekao je Gostiljac.

Pare nisu motiv

Iako je u početku Đurićeva majka Makivija tvrdila da Dragana nikad nema para, ubica iz Bajmoka se ipak odlučio da angažuje poznatog advokata.

- Apsolutno ne želim da komentarišem finansijsko stanje Dragana Đurića. Postoje i drugi motivi da se prihvati neki slučaj. Ja, pre svega, štitim zakon Srbije, a propisi kažu da svako ima pravo na odbranu, pa to važi i za mog klijenta - istakao je Gostiljac.

ČINJENICE

Ko je Viktor Gostiljac

- diplomirao na Pravnom fakultetu u Beogradu 1998. godine

- radio u kancelariji Miše Ognjanovića

- od 2000. godine član Advokatske komore

- u periodu od 2003. do 2004. bio u timu koji je zastupao Slobodana Miloševića

Nastavak na Kurir...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.