Izvor: S media, 18.Apr.2010, 12:09 (ažurirano 02.Apr.2020.)
O optužnici za Šekularca po okončanju istrage
Protiv Dejana Šekularca iz Bjelog Polja i još dvojice osumnjičenih za pripadništvo kriminalnoj grupi Darka Šarića istraga je i dalje u toku i zato se ne nalaze na nedavno podignutoj optužnici, izjavio je danas tužilac za organizovani kriminal Miljko Radisavljević.
"Protiv Šekularca, Borisa Labana i Miloša Jevtića, vodi se razdvojeni postupak u kom istraga još nije završena", precizirao je Radisavljević.
Odluka o podizanju oputužnice protiv njih biće >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << naknadno doneta po okončanju istrage, napomenuo je tužilac.
Bivši pripadnik crnogorske policije - Šekularac početkom februara je uhapšen u Podgorici po poternici srpskog interpola, istog dana kad je u Pljevljima uhapšen Goran Soković koji je sa Darkom Šarićem i Željkom Vujanovićem iz Kragujevca u optužnici označen kao organizatog kriminalne grupe osumnjičene za krijumčarenje 2.170 tona kokaina iz Latinske Amerike ka Evropi.
Oni su se, medjutim, dva dana kasnije ponovo našli na slobodi, jer je Crna Gora odlučila da sačeka da joj srpsko tužilaštvo dostavi dokaze o njihovoj umešanosti u medjunaroni šverc kokainom.
Iz istog razloga na slobodi je i Boris Laban koji se, kako je saopštila crnogorska policija sam javio na saslušanje.
Što se tiče dostavljanja dokaza protiv Sokovića, koji je crnogorski državljanin i po Ustavu susedne države ne može da bude izručen Srbiji, tužilac Radisavljević kaže da će tek po pravosnažnosti optužnice biti razmotreni dalji koraci.
"Protiv Sokovića i još 19 lica, 12. aprila je podignuta optužnica. Sada nas očekuje postupak njenog preispitivanja, a tek nakon stupanja optužnice na pravnu snagu, možemo da razmišljamo o mogućim vidovima medjunarodne saradnje i pružanja pravne pomoći u cilju najefikasnijeg ostvarivanja pravde", ukazao je tužilac.
Optužnica će stupiti na pravnu snagu pošto sudsko veće Posebnog odeljenje Višeg suda u Beogradu preispita njene navode po službenoj dužnosti, kao i prigovore koje budu izjavili optuženi i njihovi branioci, što se može očekivati za oko dva meseca.
Tužilaštvo za organizovani kriminal nastavlja u medjuvremenu da istražuje delovanje ove, kako je naveo tužilac, izuzetno organizovane kriminalne grupe, sa jakim medjunarodnim vezama u narko kartelima, kako u sferi trgovine drogom, tako i u oblasti pranja novca, odnosno legalizacije nezakonito stečenih prihoda.
Pod istragom za pranje novca, za sad je ukupno 12 lica, na celu sa novosadskim advokatom Radovanom Štrbcem koji je kupovao nekretnine u ime Darka Šarića najviše po Vojvodini, ali i širom Srbije.
Iz Ministarstva pravde poručili su da će biti ispitane i veze ovog klana sa srpskom političkom scenom i da niko, bilo da su u pitanju državni funkcioneri, bilo šefovi političkih stranaka neće biti zaštićen, ukoliko istraga pokaže da su saradjivali sa Šarićevom grupom.
Akcija poznata kao "Balkanski ratnik" posvećena razbijanju ove medjunarodne kriminalne grupe počela 15. Oktobra 2009, kada je na jahti u urugvajskoj luci Santa Lusija zaplenjeno je 2.171 kilogram kokaina na jahti "Maui".
Istog dana hapšenjem Željka Vujanovića u Kragujevcu i još dvojice optuženih započet je i proces sprskih pravosudnih organa protiv Šarićevog klana.
Za Darkom Šarićem koji je u bekstvu poternica srpskog Interpola raspisana je 21. januara.
Do sada je istragom sprskog tužilaštva obuhvaćeno ukupno 32 osumnjičenih, od kojih je desetak nedostupno srpskim pravosudnim organima.
Još trojica Šarićevih saradnika pod istragom
Izvor: Glas javnosti, 19.Apr.2010, 07:11
BEOGRAD - Protiv Dejana Šekularca iz Bijelog Polja i još dvojice osumnjičenih za pripadništvo kriminalnoj grupi Darka Šarića istraga je i dalje u toku i zato se ne nalaze na nedavno podignutoj optužnici, izjavio je tužilac za organizovani kriminal Miljko Radisavljević Tanjugu...- Protiv Šekularca,...






