Izvor: Akter, 20.Avg.2014, 01:01 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Sirene za vazdušnu uzbunu u Jerusalimu
Sirene za vazdušnu uzbunu oglasile su se kasno večeras u Jerusalimu, a policija je rekla da je jedna raketa ispaljena na jerusalimsko područje iz pojasa Gaze presretnuta, da nije bilo izveštaja da je nešto pogođeno i da je neko povređen
Ta raketa je najnovija u baražnoj vatri iz pojasa Gaze. Izraelska strana navodi da je danas ispaljeno više od 30 raketa i da je jedna osoba ranjena i jedno vozilo je oštećeno, kako prenosi Rojters.
Vojno krilo Hamasa je preuzelo >> Pročitaj celu vest na sajtu Akter << odgovornost za većinu tih raketa, uključujući i onu na Jerusalim ,istakavši da je ispalilo 40 raketa. Jedna od njih je navodno ispaljena na međunarodni aerodrom Ben - Gurion kraj Tel Aviva, ali u Izraelu je saopšteno da o tome nema izveštaja da su rakete ispaljene na šire područje Tel Aviva.
U međuvremenu je izraelska vojska naredila stanovnicima oji žive na čak 80 kilmetara od granice pojasa Gaze, što je severnije od Tel Aviva, da otvore sklonišsta za bombe, nakon što je raketiranje obnovljeno i privremeni prekid vatre propao nekoliko sati pre isteka.




